1 Haziran 2012 Cuma

Bize Düşen Teşekkür Etmek2008 Avrupa Şampiyonası sonrasında Fb ye transfer oldun. Basında Fb formalı fotoğrafların yayımlandığı zaman aslında tüm kamuoyu şaşırmıştı. Çünkü herkes için sürpriz olmuştu O andan itibaren herkesin kafasında soru işaretleri oluşmaya başladı. Daha önce gs forması giydiğin için sarı kırmızılı taraftarlardan nasıl bir tepki alacaktın ? Ya da yine aynı sebepten Fb li taraftarlar seni kabullenecek miydi ?
 İlk maçına çıktığın anda sorular cevaplarını bulmuştu. İnter'e giderken Gs'ye para kazandırmadığın için zaten Gs lı taraftarlar seni çoktan silmişti. Bu yüzden Fb ye imza atarak kimse tarafından hain ilan edilmedin. Ayrıca biraz da Başkan Aziz YILDIRIM'ın da seni koruma altına alan söylemlerinden ( Hatta Hasan ŞAŞ'ın da senin Fb li olmanı doğrulamasından) sonra Fb taraftarı tarafından çok kolay bir şekilde daha ilk maçında kabullenildin.
Günler geçtikçe taraftar seni daha çok sevdi.  Taraftarın sahaya inip forması için yapmak istediklerini, çubuklu forma altında yapan adamdın. Yıllarca Fenerbahçelilerin özlediği,hayalini kurduğu bay Fenerbahçeydin. Yenilgiyi  asla kabullenmeyen, haksızlığa isyan eden ve sadece Fb nin galibiyetini düşünen bir yapıya sahip olman taraftarlar içinde sevilmene yol açan sebeplerdendi. Ancak milli maçlarda sana yakışmayan hareketlerin, ligdeki maçlarda rakip futbolculara ya da hakemlere yaptığın hareketler diğer takım taraftarlarının gözünde  senin kredinin azalmasına sebep oldu. Fakat yine de Fb taraftarı senin arkanda durmaya devam ediyordu. Ta ki...
Ne zaman bu kulübün sembol isimlerinden biri olan ve aynı zamanda senin hocan olan, 3 Temmuz dan bu yana taraflı tarafsız herkesin saygısını kazanan, Fb taraftarının gözünde değeri on kat daha artan Aykut KOCAMAN'a saygısızlık yaparak üstüne yürüdün, işte o andan itibaren Fb taraftarı da senden vazgeçti. Sen taraftarın gözünde büyüktün. Ama Aykut Hoca daha büyüktü. Aykut KOCAMAN senin gibi bir oyuncuyu kaybetmek istemiyordu ama kendisine yaptığın saygısızlığı da affetmemeliydi. 
Bu gün yeni kulübüyle sözleşme imzaladı Emre ve Fenerbahçeli taraftarlara düşen ona teşekkür etmektir. 4 Yıl boyunca sahada ama sadece sahada verdiği mücadeleden dolayı, gerçekten bu camianın insanı olmak adına terinin son damlasına kadar savaşmasından dolayı teşekkür etmelidir. Yolun açık olsun Emre.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder